Sporda ABS Nedir, Hangi Kaslardır? ABS Nasıl Geliştirilir?

Vücutlarını inşa etmekle ilgilenen insanlar genellikle ABS kısaltmasını kullanırlar. Bu kısaltma meraklıları için kafa karıştırıcıdır. ABS nedir ve hangi kaslar devreye girer? ABS hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler burada.

Vücut bölümlerinin isimleri değişir. En çok kas gruplarını adlandırırken fark edilir. Abs de bunlardan biridir. Vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler buluştuğunda genellikle kelimeler arasındaki kısaltmayı ve diğer kısaltmaları kullanırlar.

Sporda ABS Nedir?

ABS, ‘abdominal muscle’ (‘karın kasları’) kısaltmasıdır. Karın kasları toplu olarak abs olarak bilinir. Vücut yağınızı azaltarak ve karın bölgesini çalıştırarak belirli bir şekle kavuşabilirsiniz.

Sporda ABS Hangi Kaslardır?

Vücut geliştirme hem erkeklerin hem de kadınların ilgi duyduğu bir spordur. Çoğu insan karın bölgesi ile ilgilenir. Bu bölge vücut geliştirmede “abs” olarak adlandırılır.

ABS Nasıl Geliştirilir?

ABS aynı zamanda karın kası olarak da adlandırılır. Bu alanı geliştirmek için öncelikle gerekli egzersizleri ve vücut geliştirme ekipmanlarını uygulamak gerekir. Kürek çekme ve dans etme, aerobik, yüzme ve hatta dans gibi egzersizler karın bölgesini çalıştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sayfalar