Kreatin Spordan Önce mi Yoksa Sonra mı Kullanılır?

Kreatin sizin için en uygun olduğu zaman alınmalıdır; egzersizden sonra ve karbonhidratlarla. Yükleme aşamasında günde bir kez 3 gram alınmalı; alternatif olarak istenildiği gibi gün içine yayılabilir.

Bununla birlikte, kreatin tüketim saatleri, yarışmalarda yarışan sporcular için değişiklik gösterir. Kreatin, anında sonuç verdiği için hem antrenmanlardan önce hem de sonra tüketilmelidir; ayrıca 3 gram alındıktan sonra etkileri bir haftaya kadar devam eder.

Kreatin Spordan Önce Mi Sonra Mı Alınmalı?

Kreatin kullanımı, onu kimin aldığına bağlı olarak değişir; Egzersizden 30 dakika önce almayı tercih eden kişiler en çok fayda sağlama eğilimindedir. Maksimum etki için, enerji içecekleri gibi karbonhidrat veya protein açısından zengin içeceklerle bir doz alın. Kreatini fiziksel egzersizden 30 dakika önce dahil etmenin, doymuş bir yapı (kreatin fosfat) oluşturduğu için kasların enerji harcamasını arttırdığı kanıtlanmıştır.

Antrenmandan sonra kreatin tüketen kişiler kas stoklarını yeniler. Kas hücreleri genişler, hacimleri artar. İnsüline benzer bir büyüme faktörü, seviyeleri maksimum doza yükseltir. Egzersiz sonrası kreatin tüketmek kasları maksimum performansa hazırlar – maksimum fayda için bu zaman diliminde hem kreatin hem de karbonhidrat tüketmek idealdir.

Kreatin Neyle İçilir?

Kreatin takviyeleri, maksimum etkinlik için protein veya karbonhidrat içeren bir içecekle birlikte tüketilmelidir. Kreatin, spor salonunda yoğun egzersiz yapan kişilere yardımcı olabilir; ancak etkisi, yürüyüş gibi daha yavaş aerobik egzersizlere müdahale etmez. Kreatin içeriği yüksek yiyecekler yemek, tek başına takviyeye göre herhangi bir ek avantaj sağlamayabilir.

Kreatin içeceği hazırlama adımları şunlardır:

  • 3 g kreatin monohidrat hazırlayın. Kreatin monohidrat ek olarak kullanılabilir. Bunun yerine sıvı, nitrat veya etil ester kullanılabilir.
  • Bu karışım 400 ml su ile birleştirilir.
  • Su yerine 400 ml protein shake de kullanabilirsiniz.

Kreatin Kinaz Yüksekliği Ne İfade Eder?

Kreatin Kinaz vücudunuzdaki hem iskelet hem de kalp sistemlerine ciddi zararlar verebilir. Temel bir hücresel element olan kreatin, kandaki seviyesi yükseldiğinde çok sayıda sağlık sorununa neden olur. Kreatin seviyeleri gereğinden fazla yükseldiğinde, kas yıkımı artar.

Kas hastalığının tedavisi söz konusu olduğunda Kreatin Kinaz tek etkili faktör değildir; bu nedenle, bir dizi klinik teşhis gereklidir. Doğru bir değerlendirme yapmak için, sağlık durumunun doğru bir şekilde değerlendirilmesi için vücudunuzdaki troponin veya kreatinin gibi elektrolit düzeylerinin kontrol edilmesi çok önemlidir.

Kreatin Kilo Aldırır Mı?

Protein takviyeleri ile birlikte alındığında, özellikle birlikte tüketildiğinde, kreatine bağlı kilo alımı mümkündür. Ödem genellikle bu tür kilo artışlarının arkasındaki suçludur. Kreatin, atletik performansı artırmak için kullanılabilen mükemmel bir besin takviyesidir; monohidrat formları, yapısının çoğunu oluşturur; vücudun ana yapı taşı olarak hizmet eder ve kasların en iyi şekilde çalışmasını sağlayan yoğun enerji yakıtı görevi görür.

Kreatin, aynı anda yorgunluğu giderirken kas kütlesi oluşturmak için etkili bir maddedir ve kreatini kilo almak isteyenler için ideal hale getirir; hatta bazıları bu takviyeden kilo alımını kreatin kullanmanın talihsiz bir yan etkisi olarak görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sayfalar